Kredi Kartıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme

Uzakları yakınlaştıran, çekilmez yolları çekilir hale getiren araçlarımız hayatımıza rahatlık sağlamakta ve her yönü ile insanoğlu için kolaylıklar sağlamaktadır. Sağladığı kolaylıkların yanında bu kolaylıklar için bir bedel ödememiz gerekiyor. Hemen hemen bütün ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de motorlu taşıtlardan belli miktarda vergi alınmaktadır.

Aracın yaşına, motor gücüne ve cinsine göre değişen vergiler her yıl belli oranda zamlanmaktadır.  Motorlu taşıtlar vergisini vergi dairelerine ödeyebiliriz ama vergi dairesindeki yoğunluk, zaman kaybı gibi birçok nedenle vergi daireleri yerine artık İnternetin geliştiği bu dönemde kredi kartıyla motorlu taşıtlar vergisi ödeme imkânı veren internet vergi dairesinden yapılabiliyor.

Kredi kartıyla motorlu taşıtlar vergisi ödeme internet üzerinden aracımıza ait vergiyi anında ödeyebilirsiniz. Kredi kartıyla motorlu taşıtlar vergisi ödemek için size lazım olan bir adet kredi kartı ve internet. İnternet üzerinden internet vergi dairesine giriş yapıyorsunuz buradan motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme ekranına geliyoruz.

Anlaşmalı bankalar listesine de bu ekrandan ulaşabilirsiniz. Plakanızı giriyorsunuz eğer plakanız özel ise özel plaka alanına giriş yapıyorsunuz daha sonra eğer motorlu taşıt şahsa ait ise T.C. kimlik numaranızı eğer şirket ise vergi kimlik numaranızı giriyorsunuz, ruhsat üzerinde araç tescil tarihine bakarak tescil tarihini de girdikten sonra sorgula tuşuna basıyorsunuz.

Yeni bir pencere açılacak o ekrandan motorlu taşıtlar vergisi sekmesine tıkladığınızda taşıtınıza ait tüm vergiler gözükmektedir. Yan taraftan ödeyeceğiniz vergiyi seçiyoruz ve altındaki kredi kartı ile ödemeyi seçiyoruz.

Daha sonra sizden kredi kartı bilgilerini istiyor kartın üstündeki 16 haneli rakamları üstündeki isimi ve kartın arkasındaki güvenlik kodunu girip bankanın telefonunuza gönderdiği kodu giriyoruz herhangi bir sıkıntı yok ise alındı makbuzu PDF formatında çıktı alabilirsiniz veya bilgisayara kayıt edebilirsiniz.

Related Posts