Kredi Kartı Pazarlama İşi Veren Bankalar

Hayatımızda her alana giren kredi kartları çoğu zaman hayatımıza kolaylıklar getirirken bilinçsiz kullanımda ise hayatımızı zorlaştırabiliyor. Hemen hemen hepimizde olan bu kredi kartları sadece bankalar aracılıyla ya da telefon, internet bankacılığıyla değil aynı zamanda bu işi meslek edinmiş insanlar tarafından da verilmektedir.

Birçok bankanın telefon ile internet ile ya da şubeye gelmediği için ulaşamadığı azımsanmayacak bir kesim var, bu kesime ulaşmayı ve bankanın kredi kartını satmayı amaçlayan pazarlamacılar bu işi meslek olarak yapıyorlar.

Bankaların yaptığı bu işe direkt satış deniyor. Bankalar için birçok artısı olan bu direkt satışta kartı satan kişilerde eğer iyi bir pazarlamacı ise azımsanmayacak paralar kazanabiliyor. Kredi kartı pazarlama işi veren bankalar belli sürelerde internet üzerinden veya farklı mecralardan bu iş için elaman alacağına dair ilanlar veriyor.

Hemen hemen her bankanın yaptığı bu diret satış için pazarlama yapan insanlar çok önemli. Birçok mülakattan geçiyorlar. Bunlar arasında diksiyon, ikna yeteneği, fiziksel görüntü gibi birçok kriteri arayan bankalar bu iş için sık eleyip ince dokuyorlar diyebiliriz.

Kredi kartı pazarlama işi veren bankalardan birine girdiniz ise ilk yapmanız gereken tabiri caiz ise kapı kapı gezerek banka için müşteri aramanız ve kredi kartı satışı yapmanız olacak.Bankların internet, telefon yâda şubeden ulaşamadığı o kesime ulaşmaya ve bankanın kredi kartını satmaya çalışacaksınız.

Banka size bir limit verecektir ilk başlarda fazla olmayan bu limit sizin başarınıza göre artacaktır. Sizde ne kadar kart satabilirseniz ona göre prim alacaksınız. Bankacılık sektörünün yeni bir iş dalı olan kredi kartı pazarlama işi çok kolay bir iş olmamak ile birlikte iyi bir iş çıkarttığınızda size iyi bir gelir sağlayacak bir iştir.

Related Posts