Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse

Kredi kartı ödemesi hesap kesim tarihinden itibaren 9 gündür. Dokuz gün zarfında kredi kartınızın tamamını veya asgari tutarını ödeyebilirsiniz. Kredi kartını hesap kesim tarihinden sonraki dokuz gün içerisinde ödemediğiniz takdirde sizin iletişim adreslerinize elektronik posta adresinize veya telefonunuza kısa mesaj gönderirler ya da telefon ile size banka görevlisi veya çağrı merkezi sizi arayarak sizi bu konuda uyarırlar.

İlk uyarılar gerçekten uyarı şeklindedir ama ödeme sürenizi uzattığınız zaman bu uyarılar sizin için tehdide dönüşebilir.Hesap kesim tarihinden sonraki dokuz gün içerisinde ödemediğiniz kredi kartlarını yine limitiniz dâhilinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kredi kartlarınızı hesap kesim tarihinden sonraki 9 günde ödemediğiniz zaman sizin için ikinci bir otuz gün devreye girer ve yine ikinci otuz günün sonunda hesap kesim tarihine kadar yine banka size ödeme yapmanız konusunda size ulaşabilecek iletişim araçları ile ulaşırlar. İkinci otuz gün sonunda da ödemediğinizde kartınız kullanıma kapatılır herhangi bir işlem yapamazsınız.

Kartınız kullanıma açmak için borcunuzu ödemeniz yeterli olacaktır. Ama sizin bankalar nezdindeki puanınız düşmüş olacaktır ve bundan sonraki herhangi bir bankacılık işinde size artık daha dikkatli yaklaşacaklardır.İkinci otuz günün sonunda da ödenmeyen kredi kartları için son yedi gün devreye girer ve ödenmez ise artık yasal takip süreci başlamıştır.

Kredi kartı dönem borcu kaç gün ödenmezse avukatlık olur sorusunun cevabı böylelikle 97. Günün sonunda 98. Gün olur. Bu süre kredi kartınızın ilk kullandığınız otuz gün eklenerek bulunur eğer ilk otuz günü saymaz iseniz 67. Günün sonundaki 68. Gündür. Kredi kartınıza ait borç artık avukatlık olmuş ise yapacak fazla bir şey yok. Bir an önce bu durumda kurtulmanız için ödemenizi tavsiye ediyoruz.

Related Posts